Dornova metoda

Dornova metoda

Je manuální technika, při níž se vrací klouby a obratle do jejich původní ideální pozice a to v dynamice – svaly jsou zaměstnány pohybem v příslušné oblasti. Hledá skutečnou příčinu potíží a nejdříve se zabývá dolními končetinami. Pokud jsou končetiny nestejné délky, reaguje i páteř různými posuny.

Jako všechny alternativní metody, je i Dornova metodou celostní. Návratem kloubů a obratlů se v těle i psychice nastartuje proces samoobnovy. Zablokovaná místa, kde nebylo dobré prokrvení a informace z mozku nedocházely tak, jak měly, se prokrví, regenerují a energie může opět volně proudit.

Základ etiky Dornovy metody: NAUČÍM TĚ, CO DĚLAT, ABY SIS MOHL POMOCI SÁM.

Součástí procesu je Breussova masáž páteře třezalkovým olejem, ke zklidnění a doladění organismu. Lze použít i samostatně, např. v případě kontraindikací Dornovy metody, nebo při akutních stavech (ústřel apod.).

Jsem certifikovanou absolventkou základního kurzu Dornovy metody plus u akreditované lektorky MgA. Zuzany Prouzové – Lehrmann. Zuzana studovala u autora metody D. Dorna, H. Kocha R. Isensee. Je autorkou knihy Dornova metoda- i ty můžeš (Prouzová, Púry, vyd. Aplaus 2011)

Pomáhám lidem kolem sebe cítit se dobře.

Kontraindikace DM

Osteoporóza, revmatoidní artritida, artróza 4. stupně, rakovina, kůže, kostí, kostní dřeně, všechny ostatní typy rakoviny po dobu chemoterapie či ozařování, syndrom Caudi, zničené jádro meziobratlové plotny, rozštěp páteře, čerstvé úrazy a pády (6 týdnů)

www.dornova-metoda.com

Certifikát